Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci
Člověk v tísni, o.p.s.

Člověk v tísni v České republice (2018)

  • 200 rozdaných knížek a učebnic pro malé i velké děti
  • 83 proškolených učitelů a dalších pedagogických pracovníků
  • Doučování pomohlo stovkám dětí

Skutečné dárky sice v České republice fungují teprve čtyři roky, ale dětem, rodinám a učitelům u nás pomáhá Člověk v tísni už 17 let. Spolupracuje s více než polovinou českých škol. Doučuje děti z chudých rodin, věnuje se jim v předškolních klubech a podporuje je v dalším vzdělávání.


DOUČOVÁNÍ A PŘEDŠKOLNÍ VÝCHOVA


Doučování pomáhá znevýhodněným dětem překonat obtíže ve škole, úspěšně dostudovat, a mít tak v budoucnu vyšší šanci na uplatnění. Každý rok doučují dobrovolníci Člověka v tísni stovky dětí. V předškolních klubech se zase připravují ti nejmenší z chudých rodin na nástup do klasických školek a škol. V celém Česku funguje 15 předškolních klubů. Skutečný dárek podpořil fungování doučování, předškolních klubů a dalších vzdělávacích programů pro děti mimo jiné na Olomoucku, Rokycansku, Berounsku a v Ústí nad Labem.

PRVNÍ KNÍŽKA

Díky Skutečnému dárku dostaly děti z chudých rodin v Bílině, Kladně, Praze, Liberci a Sokolově vlastní knížky a učebnice. Pohádky a slabikáře udělaly radost dětem v předškolních klubech a větší děti zaujaly dobrodružné knížky, které je motivují ke čtení.

HVĚZDNÁ UČITELKA


Člověk v tísni pořádá vzdělávací semináře pro učitele i jiné odborníky po celém Česku. Letos se kurzy mimo jiné zaměřily na přípravu dětí se speciálními vzdělávacími potřebami na vstup do školy. Věnovali jsme se také práci s různorodým kolektivem dětí a pochopení vzájemné komunikace mezi školou, rodiči, učiteli a žáky. Učitelé z různých koutů Česka se naučili, jak přistupovat k mediální výchově na školách a zúčastnili se semináře mediálního vzdělávání vedeného zkušenými lektory.

Člověk v tísni v České republice 2018 | Skutečný dárek

Člověk v tísni v České republice 2018 | Skutečný dárekČlověk v tísni v České republice 2018 | Skutečný dárek