Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci
Člověk v tísni, o.p.s.

Člověk v tísni v České republice (2023)

  • 1008 dětem s přípravou do školy, s reparátem nebo přijímačkami  
  • 489 mladým lidem s výběrem oboru a studiem na střední škole  
  • 327 klukům a holkám, kteří chodili do našich předškolních klubů  
  • 909 dětem, které využily zázemí našich nízkoprahových klubů

V České republice se dlouhodobě zabýváme podporou vzdělávání. Věnujeme se dětem, které by samy vzdělávacím systémem projít nedokázaly – jejich rodiče mají totiž často jen základní vzdělání a nedokážou nebo nechtějí svým potomkům s učením pomoci. Dětem tak hrozí, že ze vzdělávacího systému brzy nenávratně vypadnou.

PODPORA NEJMLADŠÍCH I STARŠÍCH DĚTÍ ZE SOCIÁLNĚ ZNEVÝHODNĚNÉHO PROSTŘEDÍ 

Díky našim 120 pracovníkům a více než 360 dobrovolníkům dokážeme pomáhat dětem z chudých či nefunkčních rodin s češtinou, matematikou, jazyky i dalšími předměty, které jim ve škole dělají těžkou hlavu. Takto jsme podpořili 1008 dětí a mladých lidí, aktuálně působíme v sedmi krajích. 

V minulém školním roce jsme se zaměřili na intenzivní podporu deváťáků, které čekaly přijímačky na střední školu. Měli to opravdu těžké, protože jejich ročník je nejsilnější za třicet let a míst na školách bylo málo. S přípravou jsme pomohli 92 z nich, z toho 63 se na vybranou školu dostalo. Dalších 17 s námi řešilo odvolání nebo přihlášku do druhého kola výběrového řízení. Věnovali jsme se také maturantům, z nichž závěrečnou zkoušku úspěšně složilo 31 studentů a 14 z nich pokračuje v dalším studiu. 2 naši klienti loni úspěšně dokončili vysokoškolské studium.    

Do našich předškolních klubů chodí často děti, které vyrůstají v nestimulujícím prostředí – nikdo jim nečte před spaním, nikdo si s nimi nekreslí. Děti připravujeme na nástup do běžné mateřské školky, rodičům pomáháme třeba se zápisem do školy nebo pro ně organizujeme vzdělávací semináře. Loni jsme podpořili 291 dospělých a 327 malých dětí.     

MATERIÁLY PRO UČITELE I OTEVÍRÁNÍ DŮLEŽITÝCH TÉMAT  

Vyučujícím poskytujeme výukové materiály, díky kterým mohou s žáky a studenty otevírat celospolečenská témata přínosnou a zajímavou formou. Pořádáme také Měsíc filmů na školách – projekt, v rámci kterého zúčastněné školy promítají filmy s tématem československých dějin. Letošního 19. ročníku se zúčastnilo bezmála 500 škol. Díky dalším projektům, jako je například Týden mediálního vzdělávání nebo Příběhy bezpráví, umožňujeme studentům se zlepšit v mediální gramotnosti nebo lépe porozumět našim dějinám. 

 

Člověk v tísni v České republice 2023 | Skutečný dárek

 

 

Člověk v tísni v České republice 2023 | Skutečný dárek

 

 

Člověk v tísni v České republice 2023 | Skutečný dárek