Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci
Člověk v tísni, o.p.s.

Za výdělek z šití mohou děti chodit do školy

Panu Shanmugalingamu Sriharanovi se na čele rýsují znatelné vrásky, když popisuje svou starost uživit pětičlennou rodinu. Válka mu vzala možnost manuální práce. Zranění od miny, jež způsobilo ztrátu všech prstů na levé ruce, mu nedovolí sehnat žádnou sezonní práci na poli. Přitom musí uživit své tři děti. Jen pokrýt školní docházku dvou nejstarších představuje pro rodinu pana Shanmugalingama nemalou finanční zátěž.

Před válkou měli oba dospělí stálou práci, která rodinu bez problému uživila. Nyní musí spoléhat na příjem ženy a drobnou finanční výpomoc pana Shanmugalinga ma z občasného výdělku. Jeho žena si před válkou přivydělávala šitím. O svůj stroj však přišla a po válce byla závislá na půjčování cizích strojů. Na nich mohla ve volných chvílích šít a sehnat tolik potřebné peníze pro domácnost.

Byla proto nesmírně šťastná, když jí naši pracovníci darovali zbrusu nový šicí stroj, zakoupený díky českým dárcům. Její nynější příjem kolem 1000 korun měsíčně stačí pokrýt náklady na školní docházku pro obě děti a něco zbude i na jídlo.

Za výdělek z šití mohou děti chodit do školy | Skutečný dárek
Za výdělek z šití mohou děti chodit do školy | Skutečný dárek