Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci
Člověk v tísni, o.p.s.

Z nezaměstnaného Aschalewa je úspěšný výrobce svíček

Jen pár měsíců zpátky byl nezaměstnaný, neměl příliš dobré výhledy do budoucna a živila ho matka. Teď je Aschalew Tesfaye koordinátorem asociace na výrobu svíček, ve svém podniku vyrábí až tři tisíce svíček denně a inspiruje ostatní nezaměstnané. Obrat v kariéře mu přineslo školení místního střediska, které mladým nabízí Člověk v tísni.  

Aschalew žije na jihu Etiopie v malém městě jménem Aleta Wondo. Spolu se čtyřmi kolegy prošel krátkodobým školením zaměřeným na produkci svíček, chopil se příležitosti na trhu a společně rozjeli vlastní podnikání. Asociace Ghion Candles, jak se podnik jmenuje, funguje už osm měsíců a denně vyrábí dva až tři tisíce svíček. Zboží dodávají například do kostelů nebo do maloobchodů.  

Z nezaměstnaného Aschalewa je úspěšný výrobce svíček

Této skupince mladých nezaměstnaných jsme poskytli tvářecí stroj a vybavení kanceláře, Aschelew si navíc sám vyrobil druhý tvářecí stroj. Podpořili jsme je také grantem. 

Úspěchů skupiny si všimla místní komunita i vládní představitelé, kteří je pozvali, aby své zkušenosti předali dál. Zatím předali své tipy 40 mladým nezaměstnaným z různých oblastí Etiopie.  

Mladých lidí, kteří si nemohou najít práci, je v regionu mnoho. Chybí jim potřebné schopnosti, aby se uplatnili na trhu práce, a firmy často dávají přednost zkušenějším pracovníkům. Mladým nezaměstnaným proto umožňujeme účastnit se školení, kde se naučí konkrétní dovednosti nutné pro start vlastního podnikání. Úspěšné firmy pak navíc budou mít potenciál zaměstnávat další mladé lidi v oblasti. 

Etiopie