Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci
Člověk v tísni, o.p.s.

Vydělával peníze pro domácnost a na školu mu nezbýval čas

Když jsme Pepu poznali, měl plno starostí. Jeho rodina byla ve finanční tísni a on musel pracovat, aby rodiče podpořil. Studoval v té době střední průmyslovou školu, a i když ho studium bavilo, nemohl mu kvůli práci věnovat dost času. I kvůli tomu se mu příliš nedařilo v matematice.

Došlo to tak daleko, že z matematiky musel dělat reparát. Rodiče mu se studiem pomoct nedokázali. Okamžitě jsme ho tedy začali doučovat, aby se mohl na opravné zkoušky připravit, ale bohužel se mu nepodařily a musel opakovat ročník.

V doučování jsme pokračovali i v dalším školním roce a nabídli jsme mu stipendium, aby mohl trávit více času ve škole a méně v práci.

Vydělával peníze pro domácnost a na školu mu nezbýval čas | Skutečný dárek

ilustrační foto

To se ukázalo jako účinné. Ve třetím ročníku Pepa zjistil, že ho baví programování, a začal se mu více věnovat. Poslední dva roky probíhalo vyučování v online prostředí, ale i když bylo distanční studium pro Pepu náročné, zvládl ho, a nakonec udělal i maturitní zkoušku.

Během studia se účastnil i soutěží v programování, díky kterým se dostal na vysněnou vysokou školu. Díky vítězství v jedné z nich byl totiž přijat na obor Informatika na ČVUT v Praze, kam v letošním roce nastoupil.