Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci
Člověk v tísni, o.p.s.

Uzavření škol Vanese pomohlo překonat strach z neznáma

Když k nám Vaneska před dvěma lety poprvé přišla do předškolního klubu, nebyla na tom zrovna dobře. Trpěla psychickými problémy, bála se vycházet z domu a byla velmi upnutá na rodiče. Postupně dospěla až do fáze, kdy si začala sama vyvolávat bolení břicha a zvracení, aby nemusela domov opouštět.

Rodiče Vanesu z klubu odhlásili pokaždé, když se jí k nám nechtělo, neměli jsme tedy moc prostředků, jak její stav zlepšit. Paradoxně nám pomohlo uzavření škol kvůli pandemii – rodině jsme zapůjčili laptop, a s Vanesou jsme se tak mohli setkávat přes obrazovku počítače v jejím komfortním prostředí. Brzy si na nás zvykla a setkávání jí začalo vyhovovat.

Po rozvolnění situace jsme dívku několikrát navštívili doma a pomalu jsme ji připravovali na běžnou návštěvu klubu. Vaneska se do klubu začala těšit. I když nás navštěvovala třeba jen na hodinku nebo dvě, vidíme u ní obrovské zlepšení.

V současné době má Vanesa za sebou návštěvu pedagogicko-psychologické poradny, kde kromě pojmenování prstů zvládla vše bez problémů. V září nastoupila do přípravné třídy základní školy a my držíme palce, ať se jí daří.

Uzavření škol Vanese pomohlo překonat strach z neznáma | Skutečný dárek

ilustrační foto