Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci
Člověk v tísni, o.p.s.

Učení se na maturitu musela Marie zkombinovat s péčí o tři sourozence

Marii je dvacet, má velkou rodinu a malý byt. O své tři sourozence se stará hlavně ona, protože matka tráví hodně času v práci. Před maturitou na pedagogické škole jí tak chyběl nejen čas na učení, ale i prostor.

Problémem nebyla angličtina, ale rodinné zázemí

Marušce jsme začali pomáhat s učením, ale také jsme jí poskytli prostor naší kanceláře, kam se mohla chodit učit, když toho na ni bylo doma moc. S příchodem pandemie jsme však byli i my nuceni naše kanceláře uzavřít, což Marii přípravu do školy značně zkomplikovalo. Doučování na maturitu z angličtiny muselo probíhat online. V bytě ale bylo příliš rušno, aby se Maruška mohla soustředit, chodila se tedy i v zimě učit na balkon.

Učení se na maturitu musela Marie zkombinovat s péčí o tři sourozence | Skutečný dárek

ilustrační foto

Marie je chytrá a velmi schopná, ale rodinná situace jí studium velmi znesnadňuje. Nemůže se na každý test připravit tak dobře, jak by chtěla, nebo nestíhá psát všechny domácí úkoly.

Když se situace rozvolnila, začala Marie znovu docházet do kanceláře. S naší pracovnicí začaly s intenzivním doučováním angličtiny jejich setkání trvala klidně i čtyři hodiny v kuse.

Maturitou to nekončí, Marie chce zkusit vysokou

Marie nakonec angličtinu opravdu zvládla. Po maturitě dala výpověď v práci, ve které už byla delší dobu nespokojená. Našla si práci novou, v kanceláři, kde je velmi spokojená. Na vysokou školu se letos nevydala, ale tu možnost si nechává v záloze chce to zkusit příští rok.