Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci
Člověk v tísni, o.p.s.

Propadal. Teď má pochvalu ředitele a učí se i o prázdninách

Kevin je z Kladna, kde žije se svými rodiči a sourozenci v pronajatém bytě. Rodina na tom není finančně nejlépe; oba rodiče jsou v osobním bankrotu a tatínek je často dlouho v práci, aby zaopatřil rodinu. Kevinova maminka už sama nezvládala pomáhat s učením všem svým školou povinným dětem, poprosila tedy Člověka v tísni o pomoc. 

Kevin a jeho sestra bojovali s matematikou a češtinou a potřebovali doučování. Byla velká škoda, že se rodina ozvala těsně před koncem školního roku, kdy už bylo velmi obtížné změnit závěrečné hodnocení. Ale když se sejde píle na straně dětí a porozumění ze strany paní učitelky, může se podařit i takřka nemožné! 

Skutečný dárek. Propadal. Teď má pochvalu ředitele a učí se i o prázdninách

Když Kevinova paní učitelka viděla, že se s námi Kevin pravidelně doučuje a opravdu se snaží svoje známky zlepšit, rozhodla se dát mu ještě šanci a nechala ho postoupit do dalšího ročníku. Podpora ze strany školy i komunikace a spolupráce s paní učitelkou byla opravdu výjimečná.  

I přes léto jsme se s Kevinem každý týden učili. Mimo to se mu u nás tak zalíbilo, že s námi začal jezdit na letní poznávací výlety a účastnil se i dalších volnočasových aktivit. Za tu dobu, co se známe, je u Kevina znát veliký posun nejen v učení, ale i v zájmu o školu a vzdělávání jako takové. Známky se mu zlepšily, trojky a čtyřky jsou oproti hrozícímu propadnutí velká výhra. Za jeho výsledky Kevina pochválil sám ředitel školy a jako ocenění za tak velký pokrok mu škola dala poukázku v hodnotě tisíc korun, za kterou si koupil nový batoh a další pomůcky do školy. S Kevinem se nadále učíme a věříme, že to jednou dotáhne daleko!