Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci
Člověk v tísni, o.p.s.

Pětka v pololetí. Teď se Amir těší do páté třídy

Jedenáctiletý Amir žije s mladším bráškou a maminkou. Ta se na nás obrátila, když synovi hrozila pětka z matematiky. Ona sama mu s učením pomoci nedokázala. Nedokončila ani základní školu, podle svých slov se chytla špatné party, a skončila prakticky bez vzdělání. Dodnes má potíže najít pořádnou práci, a tak si moc přeje, aby její děti dopadly lépe. 

Pětka se na pololetním vysvědčení skutečně objevila, ihned jsme proto začali s doučováním. Ve spolupráci s Amirovou třídní učitelkou jsme vymysleli, v čem se musí chlapec zlepšit, aby mohl postoupit do dalšího ročníku. Paní učitelka se následně Amirovi věnovala v rámci mimoškolního doučování a naše pracovnice ho chodila doučovat k nim domů.   

Pětka v pololetí. Teď se Amir těší do páté třídy

Spolupráce fungovala bezvadně a Amir byl vždy plný odhodlání a snahy látce porozumět. Maminka se učila s námi, aby mu později dokázala sama pomáhat. Na konci školního roku jsme se mohli radovat i nad Amirovým vysvědčením, které znamenalo, že do páté třídy postoupil. V naší podpoře budeme pokračovat i v novém školním roce.