Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci
Člověk v tísni, o.p.s.

Odvaha inspirovat ostatní

Belachew Kassahun, 35letý otec čtyř dětí farmaří v africké Etiopii. Nedávno se připojil mezi padesátku farmářů, kteří začínají pěstovat avokádo a kávu. Dřív se jen staral o své vlastní políčko a pár rostlinek rajčat, paprik nebo brambor.

„Dřív jsem hospodařil tak, jak mě učil dědeček. Tradičně. Ale skoro nic jsem si nevydělal, neměl jsem jídlo pro rodinu a nějaké další peníze? Na to jsem nemohl ani pomyslet.”  

Skutečný dárek. Odvaha inspirovat ostatní

Belachew se jednou od zemědělského úřadu dozvěděl, že ve městě Yirgalem bude otevřena nová firma na zpracování zemědělských produktů, hlavně avokáda. A dostal možnost avokádo, stejně jako další farmáři, do podniku dodávat.  

Investoval jsem všechny zdroje, které jsem měl po ruce, a začal pěstovat avokádo a kávu. Díky Člověku v tísni jsem získal podporu v podobě zemědělského nářadí, vybraných semen kávy a zeleniny.” Kromě toho se Belachew zúčastnil i školení, které Člověk v tísni pravidelně pořádá a učí místní drobné zemědělce, jak s půdou nakládat efektivně a jak výhodně obchodovat. Podobnou pomoc dostalo více než 600 farmářů. Jsem plný naděje a radosti. Už jsem začal prodávat kávu. V nejbližších týdnech očekávám z jejího prodeje více než 200 tisíc birrů. To je asi pětkrát víc než můj předchozí výdělek a víc než dost na to, abych pohodlně uživil svou rodinu,” uzavřel s úsměvem Belachew. A co chce dělat dál? Najít si zaměstnance, a hlavně inspirovat své sousedy, kteří hledají podobnou cestu!