Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci
Člověk v tísni, o.p.s.

„Na dávkách... to není život,” opakuje Lauře maminka. Díky doučování to ze čtyřek vytáhla až k vyznamenání

Vyrůstala v Předlicích, chudinské části města Ústí nad Labem. „Často se mě různí lidé ptají, jestli se tam nebojím chodit sama. Vždycky jim říkám – proč bych se bála vyjít mezi lidi, když je všechny znám?” říká s úsměvem Laura.

S předsudky se setkává především ve škole. Učí se na cukrářku, ale není jí to příliš po chuti. „Obor mi vybrala mamča. Ne, že by doma chtěla cukrářku. Chtěla prostě hlavně někoho vyučeného. Ona vyučená není, tak na mém vzdělání dost bazíruje. Ať mám aspoň něco,” vysvětluje situaci Laura. Nízké vzdělání maminky se společně s náročností distanční výuky samozřejmě projevilo i na známkách.

„Na dávkách... to není život,” opakuje Lauře maminka. Díky doučování to ze čtyřek vytáhla až k vyznamenání | Skutečný dárek

ilustrační foto

Online doučování, kterého se ujala jedna z našich dobrovolnic, ale Lauře pomohlo dohnat probranou látku a najít i ztracenou vůli ke studiu. Bylo to pro ni dostatečnou motivací zatnout zuby a vydat ze sebe to nejlepší. Na Lauřině závěrečném vysvědčení se tak nakonec objevilo dokonce vyznamenání!

Letos ji čekají závěrečné zkoušky, na které by ráda navázala nástavbou s maturitou, zaměřenou na podnikání. V čem přesně by se pak chtěla realizovat, ještě neví. Aktivně to ale řeší s naší kariérní poradkyní Bárou, která ji v pokračování ve studiu maximálně podporuje. Podporu nachází také u své kamarádky Dominiky, se kterou jsou už od mala nerozlučnou dvojicí. Společně v předlickém nízkoprahovém klubu pořádají rozličné akce od dětského dne přes Halloween až po Mikuláše.

„Holky jsou hrozně fajn a aktivní. A taky neskutečný bojovnice. Přála bych jim, aby jim to vyšlo. Aby se nenechaly zlomit, překecat, že to nejde. Laura má cíle, ale potřebuje čas, aby si vše srovnala. A taky motivaci a podporu,” shrnuje jejich úsilí kariérní poradkyně Bára. Podporu ve formě, kterou zrovna bude potřebovat, jí můžeme dát především díky našim dárcům. Věříme, že co se týče dosaženého vzdělání, Laura své rodiče, a hlavně sebe, překoná.