Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci
Člověk v tísni, o.p.s.

Mulatuwa z Etiopie: Nikdy nezapomenu, jak jsem se cítila, když jsem viděla své přátele jít do školy beze mě

Dvanáctiletá Mulatuwa Zelalem žije s rodinou v etiopské oblasti Soditi. Její otec Zelalem Tamiru dříve pracoval jako námezdní dělník. Spolu se skromným výdělkem z rodinného políčka to byl jediný příjem celé rodiny. 

Před několika lety Zelalem vážně onemocněl. Dlouhou dobu musel ležet v posteli, a aby toho nebylo málo, začal také ztrácet sluch. Zelalem tak nemohl pokračovat v práci, což bylo pro rodinu velké neštěstí. Malá Mulatuwa neměla na výběr a musela už ve druhé třídě odejít ze školy, protože rodina si nemohla dovolit platit za vzdělání.

Skutečný dárek. Mulatuwa z Etiopie: Nikdy nezapomenu, jak jsem se cítila, když jsem viděla své přátele jít do školy beze mě

Nikdy nezapomenu, jak jsem se cítila, když jsem viděla své přátele jít do školy a sama jsem tam nemohla. Byla jsem velmi smutná a často jsem plakala,“ vzpomíná Mulatuwa na těžké časy.  

Pomůžeme 9 500 dívkám 

Když byla Mulatuwa ve druhé třídě, byl jsem vážně nemocný. Dlouhý čas jsem strávil v posteli a moje rodina se dostala do problémů. Neměli jsme peníze ani na dostatek jídla, natož abychom si mohli dovolit posílat děti do školy. Mulatuwa je moje čtvrté dítě. Věděl jsem, že byla ve třídě jedna z nejlepších studentek, ale neměl jsem jinou možnost, vysvětluje situaci Zelalem. 

Člověk v tísni rodinu finančně podpořil. Mulatuwě jsme poskytli školní pomůcky a materiály, aby si mohla studium dovolit. V rámci projektu CHANGE bychom rádi pomohli 9 500 dívek s podobně těžkou finanční situací nebo s postižením, aby se mohly vrátit do školy.  

Mulatuwa má velký sen. Jednoho dne bych chtěla být učitelkou v mé vesnici a pomáhat dívkám, které nemají možnost chodit do školy. Chci moc poděkovat všem, kdo neúnavně pracují a podporují dívky, jako jsem já.”