Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci
Člověk v tísni, o.p.s.

Mobilní telefony zachraňují životy v Angole

Naučila jsem se, že když je miminku půl roku, mělo by začít dostávat pevnou stravu," svěřuje se mladá maminka z Angoly. Dozvěděla se to z hlasové zprávy, kterou jsme jí poslali na mobilní telefon. Pomocí těchto instrukcí předáváme ženám v Angole užitečné informace, jak se o dítě starat, co dělat při různých zdravotních potížích nebo jim připomínáme důležité události, jako je například očkování.

To, co se u nás dozvíme od lékaře nebo si to vyhledáme za pár chvil na internetu, bohužel neplatí v zemi, která se stále vzpamatovává z desetiletí občanských válek. Těhotné ženy a maminky malých dětí, které bydlí v oblastech daleko od zdravotnických zařízení, se často nemají potřebné informace jak dozvědět.

Hlasové zprávy s uvedenými informacemi představují zásadní podporu pro zdraví dětí, které jsou často vystaveny těžkým nemocem a nedostatečné zdravotní péči.

 

Mobilní telefony zachraňují životy v Angole | Skutečný dárek

V Angole lidé stále v krizových zdravotních situacích vyhledávají pomoc šamana či tradičního léčitele. Přesné informace v péči o dítě jsou i proto v této zemi velmi důležité.

Rufina Saparová žije v chudé čtvrti v centrální části Angoly. Se dvěma dětmi bydlí v domě o jedné místnosti a i ona je vděčná za zprávy, které jí usnadňují péči o děti. „Už jsem dostala informace o kojení, očkování i zánětu prsou," vyjmenovává.

Podívejte se na fotogalerii z Angoly a přečtete si více.