Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci
Člověk v tísni, o.p.s.

Luboš našel v doučovateli kamaráda. Teď má místo čtyřek dvojky

Luboš žije sám s maminkou, která dělá vše pro to, aby se měl co nejlépe. Aby ale coby samoživitelka oba uživila, tráví hodně času v práci a nemá moc času pomáhat synovi se školou. V loňském roce se proto obrátila na Člověka v tísni s prosbou o pomoc.  

Tou dobou Luboš chodil do osmé třídy a trápila ho hlavně fyzika a čeština. Byl uzavřený, neměl moc kamarádů a prakticky nechodil ven. Většinu času trávil ve svém pokoji počítačových her, žádné jiné koníčky neměl.

Skutečný dárek. Luboš našel v doučovateli kamaráda. Teď má místo čtyřek dvojky

Naše pracovnice Eliška, která se Luboše ujala, se ho snažila na doučování rozmluvit. On se ale styděl, moc toho nenapovídal, jen poslušně plnil úkoly. Elišku proto napadlo přizvat našeho dobrovolníka Filipa, aby zkusil Luboše rozpovídat on. 

Filip se zpočátku bál, nevěděl, jestli dokáže s Lubošem najít společnou řeč. Tento strach se ukázal po pár doučováních jako úplně zbytečný. Kluci k sobě brzy našli cestu a stali se kamarády. Luboš se ve škole výrazně zlepšil, známky vytáhl ze čtyřek na dvojky a ve škole ho začali chválit. Dokonce začal s Filipem chodit ven hrát fotbal, občas si spolu zahráli i videohry. Z doučování se tak nakonec vyklubalo mnohem víc – přátelství mezi Filipem a Lubošem, který teď má s kým probírat nejen školu, ale i osobní život.