Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci
Člověk v tísni, o.p.s.

Díky Vaším kuřatům se teď mohu více věnovat svým dětem

Letos v červenci jsme díky Skutečnému dárku darovali kuřata také pětadvacetileté paní Chun Mom. Chun žije se svou rodinou v malé vesničce jménem Thnal Tasaeng, která se nachází v těsné blízkosti řeky Tonle Sap v samém srdci Kambodži. Rodiny žijící v této oblasti se často potýkají s těžkou chudobou, k níž v nemalé míře přispívají přírodní podmínky.

„Manžel se stejně jako většina lidí z vesnice živí rybařením. Řeka pro nás představuje velký zdroj obživy, na druhou stranu ale také to, co naše životy nemálo ztrpčuje – časté záplavy, nemožnost obdělávat půdu jinými druhy zeleniny než vodními, a nakonec i omezený přístup na hlavní trh ve městě“, popisuje každodenní peripetie paní Chun. „Často jsem manžela k řece doprovázela a snažila se mu s úlovkem pomoci. Před třemi měsíci se nám však narodil náš druhý syn a já musela práci značně omezit. Bylo mi jasné, že pro děti by bylo nejlepší, kdybych s nimi zůstala doma. Obě jsou stále ještě velmi malé, prvnímu synovi jsou jen tři roky. Moc dobře jsem si však také uvědomovala, že manžel sám naši stále se rozrůstající rodinu neutáhne.“

„Nyní se však situace naprosto změnila,“ dodává vzápětí paní Chun a bere svého novorozeného syna do náručí. „Díky dárcům z České republiky jsme dostali 15 kuřat a ještě měsíční dávku krmiva. Kuřata jsme nechali naočkovat a teď rostou jako z vody, začala už i snášet vajíčka. Ty ukládám a nechávám z nich vylíhnout nová kuřátka, která mi pomohou rozšířit můj chov. Nyní už se těším na konec příštího měsíce. Koná se totiž třídenní oslava místního svátku Pchum Ben, uctívající památku všech zemřelých, kde budu moci svá větší kuřata prodat za dobrou cenu“, radostně líčí své plány paní Chun, která nyní může bez výčitek zůstávat doma, starat se o své děti a k tomu ještě posílit rodinnou kasu o pravidelný zisk z prodeje kuřat.

Díky Vaším kuřatům se teď mohu více věnovat svým dětem | Skutečný dárek

Člověk v tísni v Kambodži

Člověk v tísni se od roku 2010 snaží zlepšit živobytí 8 000 chudých venkovských obyvatel v provincii Kampong Chhnang. Zaměřujeme se na podporu nových nebo rozvoj existujících zdrojů obživy. Snažíme se zvýšit znalosti místních lidí zejména v oblasti efektivity zemědělské produkce a přispět k tomu, aby si byli schopni zajistit zdroj pravidelného příjmu.