Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci
Člověk v tísni, o.p.s.

Další zachráněný život v Namibii

Paní Sonet Goliath je naší klientkou od října 2009. Život k ní nebyl příliš shovívavý. Tuberkulóza ji připravila o prvorozené dítě. Začátkem roku 2009 zjistila, že je znovu těhotná. Testy ale prokázaly, že je HIV pozitivní. Dlouho se to bála říci rodině. Když nakonec promluvila s otcem, tak ji jako nemocnou vykázal z domu.

14. července 2009 se Sonet narodila zdravá holčička Camberly. Při dodržení všech správných postupů při porodu je totiž velká šance, že se HIV pozitivní matce narodí zdravé dítě.

Ještě před porodem se paní Sonet stala naší klientkou. Zúčastnila se vzdělávacího workshopu „AIDS a já“, kde dostala základní informace o HIV/AIDS. „Na vzdělávacích workshopech jsem se naučila spoustu nových věcí. Tento projekt mi otevřel oči,“ říká nadšeně Sonet. Zjistila, že může žít s HIV, pokud bude brát antiretrovirální léky, a že pokud bude dítě krmit  umělou kojeneckou stravou, nehrozí riziko přenosu nákazy na dítě.

V měsících, kdy hrozilo riziko přenosu nákazy tedy malou Camberly krmila dětskou stravou zakoupenou díky pomoci dárců z ČR. V polovině dubna 2010 přešla Camberly zcela na pevnou stravu, takže již nikdy nehrozí nákaza při kojení.

Z paní Sonet se stala velmi pozitivně smýšlející a vyrovnaná žena. Říká, že její život má budoucnost. Je šťastná, protože našla nový smysl života – své zdravé dítě.

Další zachráněný život v Namibii | Skutečný dárek