Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci
Člověk v tísni, o.p.s.

Jak se v Etiopii daří darovaným kuřatům

Paní Mulu žije se svým manželem a třemi dětmi ve vesničce Huletena Konicha, která se nachází v okrese Alaba na jihu Etiopie. Tato oblast je velice vyprahlá a převážně zemědělským rodinám se daří uživit jen s vypětím všech sil. Vloni v létě jsme díky Vám ve čtyřech vesnicích darovali místním rodinám celkem osm set kuřat. Jedna rodina dostala obvykle podle situace dvě nebo tři kuřata. Jak Váš dárek přispěl ke zlepšení života místních rodin a jak se dnes darovaným kuřatům daří?

Slepice jsme dříve neměli,“ potvrzuje paní Mulu, zatímco její nejstarší syn nám běží ukázat darovanou slepici a vajíčko. „Loni jsme od dárců z České republiky dostali dvě kuřata, slepici a kohouta, a náš život se tím výrazně zlepšil. Vejce nám přináší řadu výhod, jsem vděčná zejména za zlepšení zdraví mých tří dětí“, raduje se paní Mulu. „Díky prodeji vajec jsem mohla naší domácnosti dost ulehčit. Postupně jsem si našetřila peníze a mohla jsem vybavit mého nejstaršího syna do školy.

Paní Mulu se od rána do večera nezastaví. „Každý den brzy ráno jde můj manžel pracovat na pole. Já po probuzení připravím snídani pro své děti a manžela a donesu manželovi jídlo. Potom musím dojít pro vodu, což mi zabere hodně času, a jakmile se vrátím, už je čas připravit oběd“, popisuje každodenní rutinu s nejmladším synem v náručí. „Musím také poslat dobytek na pastvu. Často jdu pomoci s prací manželovi nebo sesbírám, co se nám urodilo na našem políčku. Potom poklidím domácnost a začnu připravovat večeři. Takhle to je každý den.“

Člověk v tísni pomohl také s vakcinací kuřat a krmivem. Letos na jaře jsme v oblasti podpořili stavbu kurníků, které mohou sdílet vždy tři domácnosti a zvýšit tak výnos ze společného chovu slepic.

Jak se v Etiopii daří darovaným kuřatům | Skutečný dárek