Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci
Člověk v tísni, o.p.s.

Byl bez internetu a začal zaostávat za spolužáky. Dostane se Pepík na vysněnou školu?

Pepa žije sám s maminkou na malé vesnici v pronajatém domku. Není to zrovna vyhovující bydlení. Domek je starý, stojí v zákrytu za velkým statkem, a nevede k němu ani pořádná cesta. Uvnitř se musí topit v kamnech, rozvody jsou staré, internetové připojení chybí úplně. Dům má zkrátka svá nejlepší léta dávno za sebou a všechny jeho neduhy zkomplikovaly Pepíkovi online školní docházku.

Pepík má problémy se soustředěním. Doma se přitom může učit jedině v kuchyni, kde na studium nemá klid. Přesto až do příchodu pandemie učivo zvládal bez výraznějších problémů.

Skutečný dárek. Byl bez internetu a začal zaostávat za spolužáky. Dostane se Pepík na vysněnou školu?

Zlom nastal s uzavřením škol, kdy chybějící internetové připojení začalo být opravdu velkou překážkou v Pepově cestě za vzděláním. Během distanční výuky pomalu přestal svým spolužákům stačit. To se naplno projevilo, když se školy znovu otevřely a Pepík zjistil, že je v probírané látce osmé třídy dočista ztracený. V tu dobu se na Člověka v tísni obrátila sociální pracovnice s žádostí, abychom Pepíkovi pomohli všechno dohnat.   

Při doučování matematiky a češtiny jsme s radostí zjistili, že často stačí Pepíkovi jen látku vysvětlit, použít názorné příklady z běžného života nebo nasměrovat a jeho prospěch se začíná zlepšovat. Jediným větším problémem zůstává matematika, ve které má Pepík velké nedostatky, ale i tam se postupně daří dosahovat malých pokroků. Pepa je rozumný a samostatný kluk, baví ho stroje a auta a po skončení základní školy by chtěl ve studiu pokračovat na zemědělské škole. Velkou radost mu udělala knížka o traktorech, kterou dostal díky Skutečnému dárku. Věříme, že to společně zvládneme a Pepa se na svou vysněnou školu dostane.