Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci
Člověk v tísni, o.p.s.

Bez pomoci bychom nepřežili

Bez pomoci bychom nepřežili

Sýrii již více než dva a půl roku sužuje válečný konflikt a situace se stále zhoršuje. Polovina syrských matek své děti nedostatečně kojí, zároveň se nedostává potravin pro jejich přikrmování. Také proto je zde čím dál více dětí podvyživených.

Odhaduje se, že v Sýrii nemají v současnosti více než 4 miliony lidí dostatek jídla a další zhoršování dostupnosti potravin se dotkne nejvíce mimo jiné právě těhotných a kojících matek. Podle OSN potřebuje humanitární pomoc akutně téměř sedm milionů lidí.

Nejohroženějším matkám proto Člověk v tísni poskytuje sušenou kojeneckou směs. Podle potřeby dostanou buď půlměsíční nebo měsíční dávku. V mnoha oblastech není dostupná pitná voda, a tak je obohacené sušené mléko doprovázeno většinou také přídělem balené pitné vody k přípravě kojenecké směsi. Kojenecký „balíček“ obsahuje i plenky, které nejsou k dostání na místním trhu a matky si je navíc nemohou dovolit kupovat.

„V dětské lahvičce míchám směs Bebelac s vodou. Tím krmím svoji dceru,“ ukazuje paní Amina. Žije v Aleppu, nejlidnatějším městě Sýrie, které je zároveň jedním z epicenter bojů. „Situace v naší rodině je velmi špatná,“ vysvětluje Aminina matka, paní Fatima. V početně rodině nezbyl ani jeden muž, který by jim finančně pomohl. Navíc se musí společně starat ještě o hendikepovanou babičku. Člověk v tísni podpořil rodinu paní Fatimy nejen balíčkem kojenecké výživy, ale také dodávkou nejzákladnějších potravin. Pro osmičlennou rodinu paní Fatimy to znamená naději na přežití. Pro její dceru Aminu možnost poskytnout svému dítěti to nejnutnější pro zdravý růst. „Moc děkuji Člověku v tísni za pomoc,“ říká s tím, že bez pomoci by možná ona ani její rodina nepřežila.

Díky dárcům Skutečného dárku rozdal Člověk v tísni v Sýrii zatím kojenecké balíčky pro celkem 9 250 matek s dětmi do dvou let. Další jsme poskytli také díky sbírce SOS Sýrie a Klubu přátel Člověka v tísni.

 

Bez pomoci bychom nepřežili | Skutečný dárek Bez pomoci bychom nepřežili | Skutečný dárek Bez pomoci bychom nepřežili | Skutečný dárek