Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci

Úvod

Člověk v tísni, o.p.s. Menu

Jak Skutečný dárek funguje

100 % hodnoty Skutečného dárku jde do veřejné sbírky www.skutecnapomoc.cz. Váš dar bude použit v rámci projektů organizace Člověk v tísni, kde se sledují čtyři hlavní priority pomoci: VODA, ŠKOLY, OBŽIVA a ZDRAVÍ.

Princip je velmi jednoduchý. Například nákupem kozy přispějete do programu OBŽIVA. Za Váš dar bude koupena koza. Pokud bude ale v dané chvíli prodáno příliš mnoho koz a bude potřebnější nakoupit jiné prvky programu OBŽIVA, jako například ovce, zemědělské nářadí nebo sazenice stromů, místo kozy nakoupíme je. Za Váš dar tedy vždy nakoupíme to nejpotřebnější v programu OBŽIVA, který dává lidem práci. Podobně je tomu s programy ŠKOLY, ZDRAVÍ A VODA.

V rámci programu VODA jsou peníze použity především na kopání a vrtání studní, vytváření zásobníků na pitnou vodu a distribuci kanystrů v chudých zemích Afriky a Asie.
Program ŠKOLY znamená peníze především na stavbu a vybavení škol pro děti v chudých zemích Afriky a Asie a na zvyšování kvalifikace místních učitelů.
Peníze z programu OBŽIVA pomáhají lidem postavit se na vlastní nohy. Může se jednat o nákup domácích zvířat, lepšího nářadí nebo nových sítí pro rybáře. Konečným cílem je, aby se lidé, kterým pomáháme, uživili v blízké budoucnosti sami.
Program ZDRAVÍ představuje peníze využívané především na zlepšení zdravotnické péče v chudých zemích Afriky a Asie. Jedná se hlavně o dodávky léků, stavby a vybavení nemocnic, školení personálu a osvětové kampaně.

Nákupem certifikátu můžete také ušetřit na daních, více informací naleznete ZDE.